25.01.2020

Energoportál

EUfondy

2-percenta

Podporte-nas

Facebook CEPA

Darujte nám 2 percentá z dane z príjmu

 

2percenta letak 2018 2

 

Údaje o našej organizácii potrebné na poukázanie 2 % z daní:

Obchodné meno alebo názov: Priatelia Zeme-CEPA
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37958208
Sídlo: Námestie Pod krížom 65, 976 33 Poniky - Ponická Huta
SID: Tento kód naša organizácia nemá pridelený a kolónku nie je potrebné v tlačivách vypĺňať.

Ak ste ZAMESTNANEC, za ktorého odvádza daň zamestnávateľ:

Do 15. 2. 2018 požiadajte svojho zamestnávateľa, aby Vám vyplnil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov. Z Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

  • 2 % z Vašej zaplatenej dane (to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech našej organizácie poukázať, ak ste v roku 2017 neboli dobrovoľníkom, alebo ste dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €) alebo
  • 3 % z Vašej zaplatenej dane (ak ste v roku 2017 odpracovali dobrovoľnícky aspoň 40 hodín a máte o tom od nás potvrdenie - kontaktujte nás e-mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky na čísle 0908 902 257, aby sme Vám takéto potvrdenie vystavili).

Údaje z Potvrdenia spolu so sumou, ktorú nám chcete poukázať, vpíšte do predvyplneného tlačiva Vyhlásenie (v tomto vyhlásení môžete zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním Vášho mena a adresy do našej organizácie - môžete nám tak o sebe vedieť a my Vám budeme môcť poďakovať).

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie a Potvrdenie) doručte alebo pošlite do 30. 4. 2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska (ak ste poukázali 3 % z dane, musíte k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane pridať aj naše Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti).

Ak ste FYZICKÁ OSOBA, ktorá si sama podáva daňové priznanie:

Vypočítajte si 2 % (alebo 3 %) z Vašej dane z príjmov fyzickej osoby. To je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech našej organizácie; poukázať môžete aj menej, ale poukázaná suma nesmie byť nižšia ako 3 €). 3 % môžete poukázať iba vtedy, ak ste boli v roku 2017 dobrovoľníkom v našej organizácii.

Informácie o poukázaní 2 % (3 %) našej organizácii vpíšte do predvyplneného daňového priznania:

Vyplnené daňové priznanie a potvrdenie odovzdáte alebo pošlete do 31. 3. 2018 na Váš daňový úrad a do tohto termínu aj zaplaťte daň z príjmov. Žiadne ďalšie tlačivo vyplňovať nemusíte.

V daňovom priznaní máte možnosť zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa) do našej organizácie. Ak políčko zaškrtnete, dáte nám o sebe vedieť a my Vám budeme môcť poďakovať. Kolónku pre kód SID necháte prázdnu, pretože naša organizácia nemá kód SID pridelený.

Ak ste PRÁVNICKÁ OSOBA:

Vypočítajte si Vaše 1 % (2 %) z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1 % (2 %), musí však byť splnená podmienka minimálne 8 € na jedného prijímateľa.

Ale pozor:

  1. Ak ste v roku 2017 (až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane - to je zvyčajne 31. 3. 2018) NEDAROVALI financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (našej alebo inej organizácii), môžete poukázať max. 1 % z dane – vyznačíte v daňovom priznaní, že poukazujete 1 % z dane. Údaje našej organizácie sú v tlačivách už predvyplnené.
  2. Ak ste v roku 2017 (až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane - to je zvyčajne 31. 3. 2018) DAROVALI financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (našej alebo inej organizácii), môžete poukázať až 2 % z dane – označíte v daňovom priznaní, že poukazujete 2 % z dane.

Potom vyplňte Daňové priznanie právnických osôb (vpíšte doň informácie o poukázaní 1 % alebo 2 % našej organizácii) a Potvrdenie o podaní daňového priznania. Žiadne ďalšie tlačivo vyplňovať nemusíte.

Pokiaľ ste si vybrali viac prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu (je uvedená na poslednej strane DP) a uveďte tam analogicky všetky potrebné identifikačné údaje o prijímateľoch a sumu, ktorú chcete v ich prospech poukázať. V kolónke 4 uveďte, koľkým prijímateľom chcete podiel zaplatenej dane poukázať.

V daňovom priznaní máte možnosť zaškrtnúť políčko súhlasu so zaslaním Vašich údajov (názov, sídlo, právna forma) do našej organizácie. Toto políčko je v prvom riadku IV. časti daňového priznania. Ak ho zaškrtnete, dáte nám o sebe vedieť a my Vám budeme môcť poďakovať. Kolónku pre kód SID necháte prázdnu, pretože naša organizácia nemá kód SID pridelený.

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

 

V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.

Search