24.11.2024

Energoportál

udrzatelne.sk

2-percenta

Podporte-nas

Facebook CEPA

Náš tím


Juraj Zamkovský (1966), výkonný riaditeľ CEPA
V rokoch 1985-1989 študoval na Stavebnej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave. Od roku 1987 pôsobil v Slovensko zväze ochrancov prírody a krajiny pri rekonštrukciách pamiatok a v rámci iniciatívy Bratislava bez bariér podporoval zdravotne postihnutých. V rokoch 1990-1991 pracoval v environmentálnej sekcii Verejnosti proti násiliu. V roku 1992 spoluzakladal Centrum pre podporu miestneho aktivizmu, kde až do roku 1998 viedol programy Podpora MVO (program bol zameraný na prípravu lídrov, tréningy v oblasti strategického plánovania a organizačnú pomoc pre občianske iniciatívy) a Pomôžme ohrozeným obciam (program poskytoval poradenstvo a organizačnú pomoc obciam a komunitám postihnutých alebo ohrozených výstavbou priehrad). Od roku 1998 koordinuje ekonomický program CEPA. Je autorom viacerých manuálov v oblasti organizačného rozvoja občianskych skupín a vedenia kampaní, štúdií v oblasti vodného hospodárstva a problematiky nedobrovoľného vysídľovania a analýz a článkov v oblasti ekonomického rozvoja, liberalizácie a globalizácie.

Roman Havlíček (1968), odborný spolupracovník CEPA
V rokoch 1986-1990 študoval na Drevárskej fakulte a v rokoch 1991-1997 na Fakulte ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene. Zúčastňoval sa aktivít Stromu života na záchranu technických a kultúrnych pamiatok (1987-1991) a spolupracoval so Stranou zelených (1990-1992). Je zakladajúcim členom Združenia Slatinka, kde koordinuje program "Zachráňme Slatinku!" zameraný na ochranu práv obyvateľov dotknutých prípravou výstavby vodného diela Slatinka. V oblasti vodného hospodárstva sa zaoberá sledovaním procesov posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) a ekonomickými aspektami výstavby vodných diel. V rámci programu Udržateľná ekonomika sa sústreďuje na analýzu vládnej politiky podpory priamych zahraničných investícií. V období február až jún 2002 koordinuje informačný projekt CEPA zameraný na presadenie verejných záujmov v procese reformy slovenského vodárenstva.

Michaela Farkašovská (197?), office manager
V rokoch 1989-1995 študovala na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Na fakulte bola od roku 1989 členkou Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny (SZOPK). Od roku 1990 pracovala ako vedecká pracovná sila na Geobotanickom ústave SAV a zároveň ako dobrovolníčka v občianskom združení Daphne – Inštitút aplikovanej ekológie, kde po skončení školy aj nastúpila do zamestnania. V Daphne pracovala ako projektový manažér a administrátor, koordinovala niekoľko projektov a bola konzultantom pre Ekocentrum Daphne. Od septembra 2002 pracuje v CEPA ako office manager.

Peter Mihók (1976), asistent
Vyštudoval odbor cestovný ruch na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici (1996-2000). Po absolvovaní štúdia pracoval pracoval pre Hilton International Corp. v Chicagu, kde sa oboznámil s praktikami európskej vetvy nadnárodnej spoločnosti aplikovanými v podmienkach USA. Po teroristických útokoch sa vrátil na Slovensko, kde od 1. februára vykonáva civilnú službu.

Ondrej Galád (1979), asistent
Vyštudoval odbor financie, bankovníctvo, investovanie so špecializáciou na ankovníctvo na Fakulte financií Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (1997-2002). Diplomovú prax počas piateho ročníka štúdia absolvoval v Tatrabanke, a. s.. Po ukončení štúdia na VŠ nastúpil od 1. Novembra 2002 na výkon civilnej služby v CEPA.

František Jackuliak (1979), asistent
V rokoch 1997 až 2002 vyštudoval odbor výroba a rozvod, špecializácia tepelná a svetelná technika na elektrotechnickej fakulte Technickej Univerzity v Košiciach, kde v roku 2002 vykonával diplomovú prax na tému modelovania tepelných polí. Po absolvovaní štúdia vykonáva od júla 2002 civilnú službu v CEPA.

Anton Michálek (1961), externý spolupracovník CEPA
V súčasnosti samostatný vedecký pracovník Geografického ústavu SAV. V roku 1985 ukončil štúdium na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave, odbor Ekonomická a regionálna geografia. V roku 1987 získal doktorát z prírodných vied a v roku 1995 titul kandidáta vied. Od roku 1985 pracuje na GgÚ SAV. V súčasnosti je členom Rady vlády SR pre prevenciu kriminality, Expertnej skupiny pre výskum kriminality pri MV SR, externým členom Krajskej komisie pre prevenciu kriminality, Slovenskej geografickej spoločnosti, Komisie pre obhajoby diplomových prác pri PvF UK, školiteľom pre postgraduálne štúdium v odbore Humánna geografia. Súčasne je expertom a konzultantom projektov zameraných na problematiku sociálnych a sociálno-patologických javov a ich priestorových aspektov. Podieľal na riešení viacerých vedeckých projektoch na SAV, REC, CEPA, SPACE. V súčasnosti je zástupcom projektu: Regionálne aspekty výsledkov volieb na území SR, pričom v rámci projektu samostatne rieši ich dopad na sociálnu transformáciu regiónov. Vo vedeckej činnosti v rámci geograficko-demografického výskumu sa venuje pohybom a štruktúram obyvateľstva. Zvláštnu pozornosť venuje rozmiestneniu, etiológii a geografickej podmienenosti javov sociálnej patológie (chudoba, nezamestnanosť, kriminalita, chorobnosť, rozvodovosť apod.). Výsledky výskumov publikoval v takmer 70 prácach vo vedeckých a odborných časopisoch doma i v zahraničí.

Michal Zibrin, externý spolupracovník CEPA
V rokoch 1988-1991 vyštudoval odbor inžinierska geológia a hydrogeológia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od ukončenia štúdia až do roku 2002 pracoval v Biotike Slovenská Ľupča, Investičnej a rozvojovej banke v Banskej Bystrici a v niektorých súkromných firmách. Od roku 2002 spolupracuje s CEPA na projekte využitia biomasy na vykurovanie obecných budov v okolí Banskej Bystrice.

 

Search