21.06.2024

Energoportál

udrzatelne.sk

2-percenta

Podporte-nas

Facebook CEPA

archiv_final.jpg

HLAVNÉ TÉMY


Do decembra 2014 sme na našich stránkach pravidelne uverejňovali rozsiahlejšie vlastné alebo prevzaté monotematické materiály. Boli reakciou na globálne problémy alebo dôležité politické, ekonomické alebo environmentálne udalosti nadčasového charakteru. Od roku 2015 takéto články pre nedostatok kapacít neuverejňujeme. Ak by sa našli dobrovoľníci s dobrým vyjadrovacím štýlom a dlhodobým záujmom o takúto činnosť, radi na túto užitočnú tradíciu nadviažeme. Napíšte nám.


 

TÉMY

FEBRUÁR 2015: EÚ a USA rokujú za zatvorenými dverami o Transatlantickej dohode o obchode a investíciách (Transatlantic Trade and Investment Partnership – TTIP). Koncom januára unikol na verejnosť dokument Európskej komisie s návrhom článku o tzv. spolupráci v oblasti regulácií.

JANUÁR 2015: Slovenské národné divadlo hrá temne-satirickú hru Karpatský thriller, ktorá je založená na skutočnom prípade rozsiahlej korupcie v zdravotníctve kombinovanom s až tragickým zlyhaním médií. Napísal ju Eugen Gindl.

DECEMBER 2014: Pseudo nás obklopuje zjavne či skryto raz tam, raz inde, „číha“ takmer všade a je schopné vystupovať ako náhrada ozajstného a tváriť sa akoby žiadnym pseudom nebolo. Dnes ho znásobujú najmä všeprenikavé procesy virtualizácie.

VŠETKY ČLÁNKY

Search